O ROSLINKACH!!!!


Porady z tygrysem – bezcenne. Acz, jak mówi staroperskie przysłowie – „Można zaprowadzić tygrysa na dach, ale nie można go zmusić do sikania”.

Wiem natomiast, że moje wycieczki do marketów budowlano – ogrodniczych niczemu dobremu nie służą. Kilka dni temu zawiesiłam się przy stojaku z bulwami i wyszłam targając pełny koszyk lilii, dalii i innych fintifluszków – wszystko, co było w kolorze brązowym. Teraz mam taki niecny plan, żeby zrobić z tego klomb (tak, klomb – to już TEN WIEK, kiedy się trzaska klomby!…).

Tak, zdaję sobie sprawę z moich talentów ogrodniczych. Że jedyne co mi wychodzi, to obcięcie malin przy samej ziemi. Że potrafię doprowadzić każdą roślinę na skraj załamania nerwowego. Że szybko mi się nudzi, a później leżą po kątach takie botaniczne niedobitki, konają i jęczą „Kill me!… Kiiiilll meeeeeeee!…”. Że – jak powiedział ten facet w tej książce – „Niektóre ludzie powinny sobie znaleźć inne rozrywkie!”.

Ale teraz przepadło, już mam te bulwy, wypasione na holenderskiej hydroponice, ogary poszły w las! Znaczy, pójdą, jak śnieg jednak stopnieje, aż taką suką nie jestem, żeby (mimo opisu na kartonikach, żeby sadzić II – V) je teraz wetknąć w grunt. Zresztą, chyba bym musiała pożyczyć palownicę od chłopaków z Pikutkowa, bo dość sobie twardawy jest.

Więc realizuję się chwilowo przy pomocy rzeżuchy (wyjmujemy zeszyty i piszemy 100 razy „rzeżucha” i „gżegżółka”). Jest to znakomicie do mnie dopasowana roślina. Rośnie szybko i cały proces widać gołym okiem. O proszę  – dziś drugi dzień – a ona już szczerzy kły! Zasłużyła na łyczek mineralnej (bo jest na butli, wiecie).

Ale i tak najgorsze było wczoraj – kiedy to zachciało mi się ananasa, a w CAŁYM DOMU NIE BYŁO OTWIERACZA DO PUSZEK!!!!!!!!!!!111

0 Replies to “O ROSLINKACH!!!!”

 1. Obiecałam DR. Bello szczęście, że daje Swiadectwo, jeśli on może mi Pomoc z moim trouble, such … Jeszcze raz Mowie dziękuję do Wielkiej DR. Bello szczęście wszystko, co dla mnie zrobił. Modle się, będziesz żyć dłużej dla tych ludzi, Którzy cię potrzebuje bo jesteś naprawdę Dobrym człowiekiem. Ktoś czytając to Swiadectwo i ma trudności powinny prosimy o contact DR. Bello szczęście, że jest Dobrym człowiekiem, Mom skontaktował różne czarownikami, ale nie mój problem został rozwiązany, AZ znalazłem GREAT Bello szczęście. On naprawdę zrobiæ to, co potrzebne dla mnie … Pls go kontaktuje się za nic: –

  (1) Jeśli chcesz ex powrotem.
  (2) jeśli zawsze sny mają ZLE.
  (3) chcesz być w promowane biurze.
  (4) chcesz kobiety / Mężczyźni BIEC po ciebie.
  (5) Jeśli chcesz mieć dziecko.
  (6) chcesz być Bogaty.
  (7) które chcesz związać Twój MAZ / żona będzie Twój after zawsze.
  (8) Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej.
  (9) Czy zostałeś oszukany i chcesz odzyskać utracone pieniądze ??? – Można się z nim skontaktować poprzez: email lub WhatsApp .. Email: – ADEYEMIBELLO1990 @ gmail. COM LUB WhatsApp go +2348107996445 +2349035594773 go lub zadzwoń też ..

 2. A nie wiem, czemu brązowe. Może akurat pasują mi do nastroju!

  A książka o pani Irenie – nakład wyczerpany! To jest moim zdaniem skandal i grubsza afera!

 3. Polecam ci kochana Miłośniczko Książek pozycję “Irena Kwiatkowska i znani sprawcy”. Czyta sie b. przyjemnie i dużo fajowych faktów z życia tej zacnej babeczki. Jej rola Hrabiny w Kabarecie S.P. rozwaliła mnie dokumentnie (motyw z tranzystorkiem połkniętym bo wyglądał jak uszko z barszczu, no jacież nie pierdolę). Irenka master, ale ostatnio te zajebiste baby koszone są wręcz hurtowo – taka np. Stefania Grodzieńska, Gabrysia Kownacka, Gucio Holoubek, no jest ich parę – nie będę wymieniać więcej żeby nie wyjść na gaciowego gnoma. Strasznie mi przykro, bo to jest pukająca starość i ostateczność do mych drzwi, którą jedynie realnie odczuwam. Żesz fak!

 4. No, przecież będzie żyła wiecznie…

  Kocham Wojnę Domową…
  W niebie robi się ciasno od fajnych ludzi… (ostatnio Pani Kownacka, Pani Irenka Kwiatkowska)

 5. Może zepsuję atmosferę, ale wierzę, ze Barbarelli oraz odwiedzającym to miejsce, info nie będzie obojętne. Dzisiaj umarła Irenka Kwiatkowska. Dla mnie to koniec ważnej epoki i zmierzch wielkiego kunsztu aktorskiego, o który coraz to trudniej. W ramach czczenia mistrzyni zapuszczę sobie dzisiaj wszystkie odcinki Kabaretu Starszych Panów oraz Dudka

 6. Ananasa w puszcze można otworzyć tak, jak robili to bohaterowie “Trzech Panów w łódce (nie licząc psa)” Jerome K. Jerome… ale istnieje spore ryzyko, że nawet po użyciu masztu od żaglówki, puszka tylko uśmiechnie się szyderczo do otwierającego :-))))

 7. siekiera to jest to! i nóż duży, się wbija i za pomocą determinacji piłuje i otwiera)) ale nic to w porównaniu z papierosem, którego się nie ma czym odpalić, porażka.

 8. No to mamy problem.
  Jeśli zawiodą wszystkie możliwe możliwości i nawet skraj nerwów wypadł nam z organizmu, trzeba jednak kupić ten cholerny otwieracz…

 9. ….niektórzy mieszkają na takim odludziu,
  że za sąsiada mają tylko….
  kunę/-y…. na dachu (nocą)
  i ewentualnego, jeszcze nie spożytego tasiemca….

 10. Jeśli mąż ulega notorycznym ucieczkom podczas czynności puszkowo- ananasowych (a w domu nie ma otwieracza), należy:
  A) Wziąć z w dłoń nóż zakończony szpicem.
  B) W drugą dłoń młotek
  C) No i walić na oślep w nóż tym młotkiem przesuwając szpic noża po brzegu denka
  D)A w cholerę się tak męczyć, lepiej wrzasnąć na sąsiada czyli: UŻYĆ CUDZEGO MĘŻA

 11. A co począć w skrajnych przypadkach, gdy nie można zlokalizować nie tylko otwieracza do puszek, ale wręcz męża?…

 12. ja się spełniam ogrodniczo przy żywopłocie. Odkąd kupiłam sobie elektryczne nożyce do żywopłotu, to nie odciągniecie mnie latem od ogrodzenia.
  tylko, ze żywopłot ciągle przy ziemi, zamiast osłaniać przed wścibskimi oczami sąsiadów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*