CEZAR I PSTRĄGI

Mowi do mnie “Cezarze”.

(Poprzednio mowil do mnie, zwlaszcza przy ludziach, per “Imperatyw Kategoryczny”, naprawde nie wiem, czy “Cezar” w tym przypadku to awans?… I dlaczego, “CEZAR”, a nie “KLEOPATRA”?…)

– A to jest okres pryncypatu, czy dominatu? – dopytuje się. – BO REPUBLIKA TO TO NIE JEST!…

Podobno zarządzam nim nieco. W sensie zagospodarowania czasu. Z mojego punktu widzenia to nie jest żadne zarządzanie, tylko ucinanie rozmaitych rozrywek na boku.

– Cezar zakazał wędzić pstrąga – żali się od wczoraj. Bo wymyslili sobie z moim ojcem, ze SOBOTE PRZED SWIETAMI SPĘDZĄ NA WĘDZENIU PSTRĄGÓW. Kupią pstrągi, piwo do polewania pstrągów, znikną na cały dzień i pojawią się dopiero wieczorem, cali czarni, szczęśliwi, bez piwa i pstrągów, które pewnie – jak znam pstrągi, przebiegle bestie – pouciekają przez dziury w palenisku.

O nie nie nie nie… Nadchodzą swieta i trzeba TKAĆ NASTRÓJ, jak to trafnie ujela Haniuta. Walczyc o wozki sklepowe z paniami w beretach bojowych, glosno klac, szukajac zeszlorocznych bombek, glosno klac, testujac lampki choinkowo – dekoracyjne, klac glosno, kupujac osiemnaste wiadro sledzi oraz bardzo, bardzo glosno klac w temacie “NIECH TO JASNA CHOLERA NIE MAM JESZCZE SIEDMIU PREZENTOW ANI KASY A JUTRO WIGILIA”.

A oni najzwyczajniej w swiecie chca się URWAC i radosnie spedzac czas!

Co to, to nie. Cezar zakazał wędzić pstrąga.

11 Replies to “CEZAR I PSTRĄGI”

 1. Mój młody interlokutorze (chciałbyś, nie?), bynajmniej sobie nie pochlebiam, żem personalnie coś zrobił; schlebianie sobie jako takie, a jeżeli takie, to jakie? jest mi z gruntu obce.
  W kwestii “ćmagi” wyjaśniam, młodzieńcze (zwróćcie uwagę na to katorski “ł” – jak mi ładnie wyszło), że jest to wyraz dość archaiczny, a oznaczający dokładnie każdą czystą, a więc nie kolorową, ciecz stanowiącą wynik procesu destylacji – zatem jest to zbiorcze określenie wszelakich wódek.
  Wyraz pochodzenia lwowskiego, powszechnie na kresach używany.
  Zatem jeśli chodzi o poznane przeze mnie mocne trunki, zebrane pod zbiorczą nazwą “ćmagi”, próżne wyrazy współczucia są. Po 5-6 wannach…

 2. Kup mu fikuśną czapkę i rękawiczki. Na zimę się przydadzą.

  izigoł:
  Przykro mi, że z mocnych trunków poznałeś tylko “ćmagę” (cokolwiek to znaczy) i “spirt”. :((
  Nie pochlebiaj sobie, żeś mi cokolwiek “personalnie” zrobił.

  Sorry Barbarella.

 3. Ze świętami można sobie poradzić łatwo. Wystarczy zrobić je DLA SIEBIE, co w moim przypadku oznacza, że będę robił tylko to, co lubię, czyli gotował, oglądał TV, spał i lepił bałwana. A prezentów nie kupuję, bo “wigilia jest wtedy, gdy my tego chcemy” (Edi TM).

 4. A bo się przypętało takie cuś; “prawdziwy mężczyzna” niby tyż to… co to goli ćmagę prosto z gwinta i popija spirtem ze szklanki ;)i się mądrzy w temacie budy i psa, eskimos* jeden!
  To i pod azję podpadł. Na razie jednoosobową, ale jakby co – posiłki w odwodzie, jak wiesz…

  A dla Leona polecam: pół kilo śrubek z nakrętkami i bez, francuza, szwedkę, żabkę, młotek 1,5 kg, blacharski i ciesielski (wszystkie sztuk jeden) + może jaki zestawik szraunbecijrów albo kluczyków nasadowych 😉
  Się będzie cieszył, jakby go kto w koprzywy wsadził.

  ——————-
  *eskimos, bom go personalnie do budy w końcu posłał, nie jako “wizytówkę” czy inny “identyfikator” 😉

 5. Kij w mrowisko:
  PIWO JEST DLA KOBIET I ZNIEWIEŚCIAŁYCH FACETÓW [żeby nie napisać słowa na p.]. PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI PIJA MOCNE TRUNKI. Co nie znaczy że muszą się upodlić jak jakaś nie wymawiając ruska świnia.

 6. Cezar(ia) na pal! zabronić takiej miłej, męskiej, przaśnosiermiężnej rozrywki przedświątecznej?!
  Wiadomo…BABA!

  (teXt seXistowski i antyfeministyczny sponsorowany przez Ligę Ochrony Pokrzywdzonych w Wędzarni im. Kapery)

 7. Cezar(ia) na pal! zabronić takiej miłej, męskiej, przaśnosiermiężnej rozrywki przedświątecznej?!
  Wiadomo…BABA!

  (teXt seXistowski i antyfeministyczny sponsorowany przez Ligę Ochrony Pokrzywdzonych w Wędzarni im. Kapery)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*