O TYM, ŻE PIĘKNA POGODA NIE ZAWSZE

Czy piękna pogoda może mieć jakieś minusy?

(Oczywiście, że może – WSZYSTKO ma swoje minusy; ale to tak na marginesie).

No więc w piątek od popołudnia do północy cała wieś, ale to CALUTKA wieś grillowała świnię. W którą stronę świata by nie skierować nosa, tam grillowe opary.

W sobotę pogoda nadal była bardzo ładna, więc od mniej więcej szesnastej –  powtórka z rozrywki. Najgorzej, że ludność okoliczna używa niestety grilla na węgiel drzewny i podpałki, więc tak od osiemnastej śmierdzi naftą, a później palącym się skapującym tłuszczem. Oraz paloną szczeciną – chyba grillowali dziki albo guźce, bo ta szczecina…

Dobra, bo na samo wspomnienie mnie w gardle drapie.

W niedzielę od rana miałam nadzieję, że to koniec bachanaliów – dwa dni pod rząd, jaki to musi być kac! Biesiadnicy pewnie potrzebują czasu na regenerację, w dodatki przecież w poniedziałek trzeba do roboty. O jakże nie miałam racji! W okolicach siedemnastej od sąsiada doleciały mnie pierwsze nieśmiałe pośmierdki naftowej rozpałki, no a później to juz zgodnie z rozkładem jazdy (świnia, skora, szczecina… itd).

Z tych nerwów wzięłam i skończyłam kocyk – myślałam, że będę go całą zimę dłubała, a tu trzask prask i po wszystkiem. Wniosek z tego, że powinnam się zabrać za następny! 

(Tak, jest dość efektowny, ale ten akryl waży jakieś STO PIĘĆDZIESIĄT kilo. I muszę go wyprać i trochę się boje, że pralka mi pęknie).

A w związku z dzisiejszą datą (hm, hm) mam jak zwykle co roku refleksje dotyczące rozwoju osobistego, jak również całej ludzkości. Nie są to pozytywne przemyślenia, dlatego najlepiej będzie, jak się wieczorem po prostu napiję. Prawda?

12 Replies to “O TYM, ŻE PIĘKNA POGODA NIE ZAWSZE”

 1. Kocyk cudo, jeśli za duży i za ciężki do domowej pralki możesz wykorzystać samoobsługowe pralnie z suszarkami. Ostatnio testowałam na pokrowcu od materaca, bardzo polecam. A winka można się napić czekając aż się wypierze 😉

 2. Jeeeesssu, a ja musialam ciezko myslec, o co chodzi z ta data…to tez sie chyba napije, za twoje zdrowie i zeby (wszech)swiat mniej wkurwial;)
  Bez wodki nie razbieriosz…

 3. Weź nie narzekaj proszę na Twoją wieś, bo ja mieszkam we wsi turystycznej i tutaj grille odbywają się jakieś pięć miesięcy ciurkiem, nie tylko w weekendy. Plus koszenie trawników ryczącymi kosami, oraz ostatnio, aby mnie dobić, los postawił w niedalekiej odległości od mojego domu Lidla. Słyszałaś kiedyś przyjęcie towaru o 3:30 w nocy? Nie? To przyjedź do mnie. Ale uprzedzam, na takie “atrakcje” żadne wino nie pomoże. Musi być wódka, i to dużo.
  O kocyku: jest przepiękny. Pierz go spokojnie w pralce, nic mu nie będzie:).
  Pozdrawiam!

 4. Kocyk sztos 😀 A żeby się napić winka to nie potrzeba pretekstu, ale skoro już taka data, to należy się napić podwójnie 😉

  ps. aż poczułam jak coś mi staje w gardle od tego opisu zapachów grilla :/ (może dlatego, że jestem wege).

 5. Rok temu odpalałam grilla przy okazji pobytu z córką pod namiotem i zrobiłam to po harcersku, bez nafty 😎 bo nie cierpię jej zapachu. Okazało się to banalnie proste.

  Zdrówka i większego dystansu do świata ☺️ Takiego przynajmniej na długość rakiety ziemia-ziemia 🙃

  Byliśmy z pająkiem odwiedzić Chełm, Zamość i Lublin. W Lublinie trzeba było zostawić auto na noc na parkingu zamkowym, akurat zaparkowałam auto tyłem do zamku, więc lusterko boczne przodem. I tak sobie wyobraziłam, że wychodzi nasz pająk wieczorem zza lusterka, patrzy na monumentalny, oświetlony zamek na wzgórzu i mówi: co tu się odpie***la 😲
  Ale zrobił piękną pajęczynę, która w czasie drogi powrotnej zwinęła się do jednej, grubej nici, gdzie były zawinięte lubelskie łupy 😉

 6. W związku z datą – spełnienia marzeń oraz porządnej lampki wina wieczorem!

  Kocyk jest efektowny i tylko pomyśl sobie ile by ważył, gdybyś go zrobiła z bawełny. Akryl ma swoje plusy 😛

 7. Kocyk antydepresyjny ze względu na kolor i terapeutyczny przy okazji- to dzięki ciężarowi.
  W związku z datą – najlepszości ! Napić się nie zawadzi, wzmocni działanie kocyka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*