O MOIM PRAWDZIWYM POWOŁANIU

 

Od Nowego Roku pralka mi chodzi po łazience. Do tej pory stała w miejscu i nagle ruszyła zwiedzać. Nie wiem, co ma na myśli – może się wybiera na dół, do pieca, może kupiła tanie bilety lotnicze przez internet albo naoglądała się Disneya o uciekających tosterach. A może ona chodzi jak ta figurka w kościele w Jeżowie, co jak dojdzie dokądśtam, to ma być koniec świata?… Na razie obserwuję zjawisko, dopóki pierze i nikomu nie dzieje się krzywda, niech sobie chodzi. Raz na kilka prań odprowadzam ją na miejsce pod ścianą i już.

Znalazłam nowe wyzwanie intelektualne w postaci kładzenia rur na fejsbuku, zaniedbałam nawet spadające koty i kurczaki, tylko te rury kładę i nie mogę się oderwać. Pierwszego dnia machnęłam dziewięćdziesiąt siedem plansz i N. musiał mnie odczepiać od laptopa po jednym palcu, zupełnie jak ten nazista Indianę Jonesa, co wisiał na lufie czołgu. Rury mnie całkowicie pochłonęły i chyba minęłam się w życiu z powołaniem, powinnam bowiem była zostać hydraulikiem. Nie dość, że niezdrowo mnie podnieca udrażnianie zlewów i umywalek granulkami i żelem, to jeszcze teraz to. Może jeszcze nie jest dla mnie za późno?… Może się przekwalifikuję, kupię sobie torbę i klucz francuski, kufajkę, beretkę oraz spodnie obowiązkowo odsłaniające w przykucu połowę dupy i rozpocznę nowe życie?

Z gatunku „a myślałam, że nic mnie już nie zdziwi” – na Taiwanie można iść do restauracji, która się nazywa Modern Toilet Restaurant. Zamiast krzesełek siedzi się na sedesach (przykrytych różnokolorowymi deskami), a jedzenie dostaje w ślicznych miniaturkach muszli klozetowej. Ciekawe, czy pozwalają tam przewijać niemowlęta przy stolikach.

PS. W tej restauracji dają lody czekoladowe w kształcie kupy w malutkich pisuarkach!… AAAAA!….

26 Replies to “O MOIM PRAWDZIWYM POWOŁANIU”

 1. Właściciele restauracji to chyba musieli mieć nieźle “nasrane” w głowie, żeby coś takiego wymyślić 😛 A Twoja pralka to ja podejrzewam, że jakieś postanowienie noworoczne o joggingu sobie wymyśliła i stąd te jej eskapady 🙂 Tudzież “bije jej na mózg” 😛
  Te rury na facebooku to nie bezpieczne są, uzależniają jak łohoho 😛

  • Mnie nie uzależniły a znudziły niestety :/ Pipes pod jakimś archaicznym windowsem to dopiero wciągały! 😉
   Może też znudziły przez to, że na studiach kilka semestrów przesiedziałam przy orcad-zie i te ścieżki są za proste a nie chce mi się tracić czasu dla 150 łatwych plansz by się przekonać, czy kolejny poziom jest fajniejszy.
   W zasadzie to kwestia gustu, po prostu 🙂

 2. Mogly sie tez poluzowac sruby stabilizujace te obcuazajace betonowe plyty. Ja tam na mohej pralce siadam jak ma klopot z wirowaniem i mantruje by jednak dala rade. Ale ona jakby mnie nie zauwazala pralka jedna.

 3. RURY: się nazywają Connect the Dots. Łączy się kropki rurami, które nie mogą się krzyżować oraz muszą wypełnić całą planszę. Mam już wypalone rury na siatkówce.
  PRALKA: Chodzi, jak ma mało załadowane. Jak to baba – jak ma za mało roboty, to tańców jej się zachciewa. Co do uczuć i rozmnażania pralek – czy one mają płcie? Czy raczej są jak ślimaki albo dżdżownice, samowystarczalne w tym zakresie?
  FIGURKA: Znawcy przedmiotu twierdzą, że kościelny macza w tych spacerach swoje niezbyt czyste paluszki. Nie pamiętam, gdzie leży meta, ale jakoś bezpiecznie daleko.
  SPODNIE HYDRAULIKA: Ewentualny tyłek mam do okazania, natomiast jeśli chodzi o rozporek, to niestety – z piachu nie ukręcę.

  • Mnie to bardziej przypomina robienie ścieżek elektronicznych na płycie indukcyjnej, więc raczej zapomnij o tych portkach 😉 Plusem jest czystsza robota 😀
   Kto by pomyślał, że z ORCAD-u gierkę zrobią 😀

 4. A propos pralki: niekoniecznie to musi być amortyzator. Jeżeli nie jest wypoziomowana tez będzie zawalała po łazience. A te nózki czasem się tak skręca same z siebie…

 5. Czyżby pralka tańczyła harlem shake przy wirowaniu?
  Mieliśmy tak samo z pralką Luna produkcji rodzimego Polaru – amortyzator od bębna poszedł w strzępy.

 6. Spróbuj inaczej. Jak pralka zacznie wędrować, wskocz na nią i zablokuj jej “ruchy wyskokowe”.

  Hydraulika to nie jest głupi zawód. Jest wszędzie potrzebny, załóż sobie firmę 🙂

  Ale zaraz… kupa w pisuarze? To jakaś pomyłka 😛 Sok ananasowy wyglądałby efektowniej XD

 7. Się wymądrzę, choc pewnie nikogo nie obchodzi.
  W pralce zwyczajnie padł amortyzator trzymający bęben. Rzecz do względnie łatwej samodzielnej wymiany, ewentualnie fachowec sobie szybko poradzi.

 8. Twoja pralka zakochała się w mojej pralce i chcą się połączyć i urodzić małe tary i praleczki. Na pewno tak jest, bo moja od początku roku też chodzi.
  Albo może Twoja chce sprawdzić jak to jest z tym Twoim hydraulikowaniem

 9. No świetnie, ale powiedz jeszcze jak sie te rury na FB nazywają, bo ja od lat się zastanawiam, co jest moim prawdziwym powołaniem – może tu się wreszcie dowiem?
  🙂

 10. O ho ho, hola, hola, a propos ałtfitu hydraulika smiem twierdzic, ze jestes lekko passe,teraz w modzie sa ogrodniczki, ktore musowo, ale to musowo, musza byc pekniete w kroku i w przykucu ujawniaja zgoła połowę czegoś innego aniżeli dupa … 😉

 11. tak, zapędy hydrauliczne obserwuję tu od dłuższego czasu,
  niezapomniane wspomnienia “pieczątko-wania” muszli :)))))
  ale żeby odsłonić w przykucu połowę dupy,
  to trzeba ją najpierw mieć, a nie te Twoje małe ziarnko kawy, o!

  P.S.
  jadłaś już dzisiaj pączka?

 12. o rany, rany, ta figurka! To czemu oni jej po prostu nie przewróca! I wtedy nigdy nie bedzie konca swiata! Ale to ile jeszcze wlasciwie zostalo – 3 cm czy 100 metrów? I w ogóle kto wyznaczyl, gdzie lezy meta??

  A jak zostaniesz hydraulikiem, to pamietaj, ze oprócz kufajki i beretki itd. musisz jeszcze miec trzydniowy zarost i palic papierosy.

 13. Uważaj na pralkę, bo jeśli podczas prania wyjdzie o tę troszkę za daleko bo np. postanowi odwiedzić tego drania z piwnicy (Sami Wiecie Kogo) to będziesz miała bardzo ładne oczko wodne w domu. Niestety doświadczyłem, nie polecam, płytkie i nie ma jak pływać, choć kotkowi się podobało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*