O UPALE I POLITYCE

Ludzkość małego, dośc brudnego kraiku na obrzeżach Europy podzieliła się na dwa obozy.

Jedni krytykują tych, co narzekaja na upały, że ludziom to się nie dogodzi – zima narzekają, ze jest zimno, a latem – że gorąco. A jak nie ma słońca, to narzekają, że nie ma słońca i że mają depresję, a jak jest – to narzekaja że jest i świeci.

Drudzy mówia: czy u nas do cholery nie może być normalnie. Tylko albo minus czterdzieści przez szesć miesięcy, albo plus pięćdziesiąt. I czy by nie mogło być miłe, sympatyczne dwadzieścia pięc, na ten przykład.

Po dzisiejszym serwisie Trójki ja nie wiem, czy my jesteśmy jako naród przygotowani na to, że mogłoby być cos NORMALNIE u nas. Czy my jesteśmy na to gotowi.

Proszę bardzo, dla przykładu:

Najpierw minister zdrowia, wybitny kardiochirurg, zaświadcza własnym autorytetem, że prezydent Polski jest normalny i zdrowy. Mówi to głośno i z przekonaniem. Powtarza kilka razy. Na oficjalnej, rządowej konferencji. Na pytanie „a poco państwo to właściwie ogłaszają” pada odpowiedź, że dlatego, ze w „Super Expresie” napisali, że chory.

Aha.

Następnie prezes PZPN dziękuje własnie wypierdzielanemu na mordę za kichę na Mundialu trenerowi tymi oto słowy: „Pawle, jesteś świetnym trenerem. Odwaliłes kawał dobrej roboty. Naprawdę dzieki tobie mamy w polskiej piłce nożnej sukces. Mamy się czym pochwalić. Bardzo ci dziękujemy, że tak się natyrałes i takie super osiągnąłeś wyniki”. Mówi to głośno i z przekonaniem, zupełnie, jak powyższy minister zdrowia. Po czym go wywala i przyjmuje na jego miejsce jakiegos Holendra za pincet miliardów baniek.

Także ja bym chciała w tym miejscu zauważyc, że gdyby tak u nas nagle Z DNIA NA DZIEŃ zaczęło być normalnie, to moglibyśmy naprawdę tego nie przeżyć.

PS. Tytuł z Interii dzisiejszy: „Pijany pacjent uciekł ze szpitala na wózku inwalidzkim”. Jakies pytania z sali?…

22 Replies to “O UPALE I POLITYCE”

 1. …i jeszcze nasz dyżurny ałtorytet religa chwiali się, że zaświadczenie, do którego dziennikarze dotarli, jest FAŁSZYWE.
  no comments.

 2. …bosze tylko nie odbierajcie mi marzyć bo co innego mi pozostanie ??? …jedna wielka dziura no moze dwie niskie i kurdupelowate…ah zwal jak zwal taki monty payton na realu o!!!!

 3. …bosze tylko nie odbierajcie mi marzyć bo co innego mi pozostanie ??? …jedna wielka dziura no moze dwie niskie i kurdupelowate…ah zwal jak zwal taki monty payton na realu o!!!!

 4. niestety to prawda… niestety coraz mniej nas dziwi
  niestety – bo to tragiczne jest w sumie, jeśli wziąć pod uwagę tak totalne absurdy jak kryminaliści w rządzie i szumowiny (by Rokita JM dwojga imion JezusMaria!) w radiokumitecie

  że nie spomnę o zdubletowanym (tekst usunięto na podstawie ustawy o Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk)

 5. a właśnie, a’propos tego konkursu.
  jadąc gdzieś ostatnio słyszałem fragment o tym, że przeprowadzono jakieś badania, z których wynikało, że Polacy są narodem najmniej wyczulonym na absurd. Znaczy niby tyle absurdu mamy wokół, że już nic nas nie zdziwi i każdą głupotę łykamy jak młody bocian żabkę.

  ciekaw jestem czy to była owa dziennikarska kaczka (gęś?;), czy może prawda?
  bo mnie to by nawet nie zdziwiło… ;))

 6. nie, nie można

  marzenia też są niewskazane – mogą spowodować niebezpieczne frustracje, które mogą się przerodzić w długotrwały stres, który z kolei może spowodować urojoną (lub nie) dyspeptyczną chorobę wieńcową (cokolwiek by to miało znaczyć), której oczywiście nie ma (tekst usunięto zgodnie z ustawą o Głównym Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk)

 7. się im – operatorom tym – zafunduje po prostu takie podnośniki, że jak będzie trzeba to będą nawet z wysokości podłogi mogli filmować i wszyscy będą w ten sposób zadowoleni

  aaa! i jeszcze specjalnie poszerzą obiektywy, żeby się wszyscy w nich mieścili

 8. Nieeeee, normalność nie jest wskazana. A w tym kraju absolutnie niemozliwa. Ale ma to swoje dobre strony bo ja się juz niczemu nie dziwię…

 9. …a mozna by tak w jednej sekundzie z tych wszystkich stoleczkow i klecznikow wszystkich wywalic i potem spakowac i wyslac na inna planete dac troche zabawek i niech tam sie bawia nasze wysokie i niskie “przypadkowo_losowo wybrane” dzieci narodu… bo mi sie tak marzy (naiwnie of kors) od wielu lat taka piekna normalna normalnosc no!!!

 10. a teraz dam wyraz swojej naiwności:
  wierzę, że przyjdą kiedyś takie czasy, kiedy Giertych będzie klękał przed operatorem i dziennikarzem, byle tylko zechcieli z nim pogadać.

  naprawdę w to wierzę. a że ja człowiek cierpliwy jestem, to poczekam…

 11. WOW, WOW WOOOOOOW!
  STOOOOOP z tym wywalaniem NISKICh operatorów!
  Jak zostaną sami wysocy, to co będzie z filmowaniem… wiecie… no wiecie, no!
  NO CHYBA ZE WYSOKIM sie kupi KLĘCZNIKI! Tak!
  Łatwiej taki klęcznik nosić niż stabilny stołek, więc lepiej niech wysoki uklęknie, niżby niski miał się wspinac. A klęczniki od dawna już IKEA sprzedaje (to się nazywa wizjonerski marketing!).
  A i wydźwięk będzie odpowiedni. Nes pa?

 12. właściwie to powinni go teraz nawet za to pochwalić.
  w końcu dał dziennikarzom szansę porozmawiania “jak równy z równym” 😉

  ciekawe czy jak już zrobią porządki w kierownictwie Telewizorni Polskiej i uporają się ze zlustrowaniem kadr, to czy się zabiorą za “podnoszenie poziomu” dziennikarzy do poziomu Pięknego Romana?

  i jeszcze mnie interesuje czy Ikea wprowadzi do oferty nowy mebel: stołeczek operatorski? 😉

 13. bo on, najjaśniej oświetlony brunatny nacjonalista ten, chciał sprawić wrażenie, że jest “przepisowej” (normalnej?) od wczoraj długości…

 14. to ja chce to PRZETESTOWAC
  chce sprawdzic jak bedzie kiedy u nas ZNORMALNIEJE
  niech zrobia tak zeby na jakies hmmm 60 lat znormalnialo
  sprawdzimy, ocenimy a potem niech juz se robia co chca 😉

 15. czyżbyś jeszcze, Szanowna B., nie doszła do wniosku, że normalność, podobnie jak i święty spokój są w kraju naszych przodków, zadków i dzieci po prostu nieosiągalne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*