ZEBRA, POSWIADCZ, ZEBY NIE BYLA NASZA KRZYWDA!

Straszne swieta. STRASZNE. I kazde kolejne coraz straszniejsze. Mój organizm coraz gorzej sobie radzi z nadmiarem zarcia. A u nas nadmiar zarcia to podstawa każdych swiat, a nawet zwykłego weekendu. Zapase się jak Kobieta – Elefant.

Była Zebra z mezem („Gdzie jest moja zona – jak zwykle w kiblu?…”) i psem (Mela miala tak straszliwa traume, ze nawet pol kilograma surowej „tatarowej” wołowiny nie było jej w stanie rozweselic), ale i tak najlepszy numer wycial mój ojciec Leon.

Który przy rozjazgotanym stole cichutko, pod nosem, właściwie W PRZESTRZEŃ, rzucil następujący tekst:

– A do Dody-Elektrody trener jej narzeczonego powiedział na treningu „PASZOŁ WON TY WYCIRUCHU”.

Ciszę, jaka zapadla po wyartykułowaniu powyższych slow przez mojego ojca, można by bez zadnej przesady nazwać KRYSZTAŁOWĄ. Słychać było, jak się Ziemia obraca.

– No tak! – kontynuował meznie mój ojciec – Bo przyszla na trening bez majtek I ROZPRASZAŁA zawodnikow.

Myslalam, ze nam z Zebrą wywali korki. W dodatku musiałyśmy przez lzy tłumaczyć pozostałej publice: 1) co to jest i dlaczego DODA ELEKTRODA, 2) jaki trening, 3) kim jest jej narzeczony oraz 4) jakim cudem i skad MÓJ OJCIEC TO WIE. Powiem szczerze, ze jeśli chodzi o pkt. 4) to nadal NIE MAM POJECIA, skad mój ojciec zdobyl tak NIESAMOWITA jak na siebie wiedze, jakim cudem zdołał to zapamiętać, i CO GO NATCHNĘŁO, żeby się AKURAT W TYM MOMENCIE z nami PODZIELIC 🙂

W calej historii najzabawniejszy jest oczywiście komizm trudny do opisania,a mianowicie – CALKOWITA nieprzystawalność TEMATU do mojego ojca. Gdyby to był np. zderzak Łągiewki, to co innego. Albo bracia Marx, którymi nas o maly figiel nie zamęczył na śmierć (co 10 minut informując nas, ze obejrzałby jakis film braci Marx, najchętniej „Kaczą zupę”). Ale DODA?…

Piekne to było.

Acz czuje się po swietach NIEUSATYSFAKCJONOWANA, gdyz wykupili mi wszystkie obwarzanki ze straganu i teraz znowu musze czekac ROK. Niby te chrupiące precelki są podobne w smaku, ale to nie to samo. Nie ten klimat.

0 Replies to “ZEBRA, POSWIADCZ, ZEBY NIE BYLA NASZA KRZYWDA!”

 1. do Czesława: ja bym tu nie chciała na cudzym blogu jakis kłótni wszczynać, ale OSOBIŚCIE OBRAZA MNIE STWIERDZENIE, ŻE NIE MA PO CO WISŁY KRAKÓW ZNAĆ. Bo ja, wyznam to szczerze, Wiśle kibicuję.

 2. Sosko wybaczone Ci jest, albowiem posiadaczka wielkich bubsterków i niewyparzonej gęby jest narzeczoną bramkarza Wisły K. Tego co wygląda jak wiedźmin geralt.

  A Wisły K. przecież możesz nie znać. Bo i po co ?

  Jesteś dziewczyną.

 3. sprawdzialam.
  Doda jest NARZYCZONĄ JAKIEGOS PILKARZA, NIE CHCE ZA TO UMIERAC. aczkolwiek bede miala do czynienia z Czeslawem, czuje to.

 4. Jestem na diecie po swietach, gdyz nie mam kasy na wymiane calej garderoby a to niechybnie mi grozi po takich DLUGICH WEEKENDACH.
  A obwarzanki zezarli, swinie niemyte.

 5. jakieś dwa razy do roku (tj.boże narodzenie i wielkanoc) odczuwam ten ból brzucha… i ze wszystkich bólów brzucha, których jest zdecydowanie więcej niż dwa w ciągu 365 dni, to ten jest najprzyjemniejszy, a już na pewno przyjemna jest jego przyczyna…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*