O POGODZIE I PROMOCJI REGIONU

No NARESZCIE. Nareszcie wyciągnęłam letnie kiecki i siedzimy ze Szczypawką na tarasie i chłoniemy witaminę D (przy czym ja co pięć minut muszę przesuwać jej leżak, żeby miała głowę w cieniu, bo Ziemia się obraca). Ptaszki śpiewają, miniaturowe goździki pachną (naprawdę się zdziwiłam, że goździki tak pachną! Te duże kwiaciarniane chyba nie mają takiego pięknego zapachu), natomiast sąsiad…

Natomiast sąsiad w niedzielę o szesnastej trzydzieści zabiera się za piłowanie płytek albo betonowej kostki, w każdym razie jazgot nieziemski plus pył. No cóż. I tak oglądam „Pohamuj entuzjazm” z napisami, więc nie przesadzajmy (uwielbiam ten serial, oglądam na zmianę z „Veep” – „-Senator już umarł? – Jeszcze nie, leży w szpitalu i wystają z niego te wszystkie rurki, wygląda jak dudy”).

A w ogóle to zjadłam prawdopodobnie przerośnięte szparagi. Zielone szparagi chyba nie powinny być takie GRUBE – białe owszem, ale zielone? Zawsze kupowaliśmy w pęczkach cienkie i wiotkie, a te niby kruche, niby nie zwiędnięte, ale jakoś mnie nie porwały smakiem. Zdecydowanie lepiej wypadły młode ziemniaczki, które ZAWSZE są pyszne i ZAWSZE można na nie liczyć. Żeby zepsuć ziemniaka w jakiejkolwiek postaci, to trzeba się nieźle napracować, a jednak niektórym knajpom się to udaje (żeby w kraju ziemniaka podawać frytki albo opiekane ziemniaczki z mrożonki, to naprawdę, naprawdę…).

A w Żyrardowie w długi weekend już dwa razy była strzelanina; coś mi się kojarzy, że w tej samej okolicy jakieś dziesięć lat temu obcięli jednemu panu rękę. Znaczy nie całą, tylko dłoń. Najgorsze, że czasem bywamy tam w piekarni i teraz nie wiem, czy nie powinnam zamiast w zwiewne sukienki boho zainwestować w kevlarowe kamizelki. I bądź tu człowieku dumny ze swojej małej ojczyzny.

4 Replies to “O POGODZIE I PROMOCJI REGIONU”

  1. Cała moja rodzina od strony taty i on sam, pochodzi z Żyrardowa 🙂 Babcia w latach 60′ zamieniła mieszkanie na Legnicę, podobno żeby odseparować dziadka od kolegów, z którymi łoił. Cóż, dziadek poznał nowych kolegów, a babcia do końca życia regularnie powtarzała, że w Żyrardowie, to nawet niebo jest inne. 😉 Fajne wakacje tam spędziałam na Żymierskiego, a teraz Kościelnej – w jednym z tych domów z czerwonej cegły, które toalety i komórki miały na podwórku. Pamiętam jezioro, na które mówiliśmy “Na Jana” i wiecznie nabzdyczoną babcię, która rokrocznie groziła mi, że za rok do dupy pojadę. 😀 Ech, wzruszyłam się. Trochę szkoda, że to jednak nie Ty strzelałaś; przyszpanowałabym przed ojcem, że wiem szybciej niż on.:) Pozdrawiam Cię serdecznie:)

  2. Patrz, a ja obstawiałam, że te strzelaniny to Ty. Wzięła sprawy w swoje ręce, pomyślałam.

    Nie ukrywam, że się na Tobie zawiodłam.

  3. mówiłam, mówiłam – przyjdzie sweter, nie będzie już zimna 😉
    o pacz pani, a ja przez Żyrardów jechałam w długi weekend, na trasie na Sochaczew korki były, i GPS przeprowadził mnie centralnie przez miasto, koło szpitala (ale kusiło, żeby się zatrzymać i porobić zdjęcia, w ogóle Żyrardów ma przepiękną architekturę miejscami, zapomniałam już o tym, bo od kiedy jest obwodnica, to już tylko mijam bokiem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*