O KARMNIKU I PIWIE Z MEWY


Wiecie, że można sobie ściągnąć aplikację na ajfona, imitującą dźwięk suszarki do włosów? Zebra ściągnęła, potrzebowała do usypiania dziecka.

A ja znalazłam w internecie informację o najohydniejszych alkoholach świata: wina ryżowego z mysich noworodków i piwa z mewy.

Przepis na piwo z mewy: złapać mewę, wsadzić do butelki, zalać wodą i czekać, aż sfermentuje. Podobno Eskimosi wpadli na ten patent. Dlaczego piwo z mewy się nie rozpowszechniło w Trójmieście, to nie wiem. Czuję, że chłopaki z Oruni mogliby osiągnąć mistrzostwo w tej dyscyplinie, zawstydziliby Eskimosów.

Czy internet nie jest wspaniały?…

Podoba mi się w Ostrym dyżurze, jak oni się o wszystko zakładają na pieniądze (najczęściej o to, kiedy ktoś się z kim prześpi albo zerwie). A nie podoba mi się, jak zszywają ludzkie flaki zszywaczem. No błagam, jelito zszywaczem?…

Zaczęliśmy dawać ptaszkom musli (jako dodatek do słonecznika i słoniny) i proszę, przychodziły dwa kosy, a dziś już było ich sześć! Tylko, że się kłócą. Kosy przychodzą parami, ale nie chcą gadać jedne z drugimi. Sikorki przylatują całym stadem i są przyjazne, dzwońce też, a kowalik bywa sam i jest łobuzem – przepędza wszystkich. Dzięcioł też przylatuje sam i ma wylane, czy jeszcze ktoś oprócz niego korzysta ze stołówki, byleby mu nie przeszkadzać w konsumpcji słoniny. Jeden mały karmnik i tyle radości. Dzieje się w nim więcej, niż we wszystkich kanałach polskiej telewizji razem wziętych.

W sklepach z butami już wiosna, no to kupiłam sobie szpilki w kolorze "blush", bo co będę tak siedzieć. Ten "nude" mnie nie przekonywał, ale "blush" mi się podoba. Pewnie ich nie założę ani razu, ale to już zupełnie inna historia.


0 Replies to “O KARMNIKU I PIWIE Z MEWY”

 1. Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego poniżej 15 stopni C sikorki nie tykają się tłuszczowych kulek z ziarnami, no niby sklepowych, ale wcześniej oblegały.

 2. A ja mam dla Ciebie pomysł na kolejny upominek dla dziecka i w sumie mamy 🙂 znaleziony w necie
  zestaw: śliniak + bekadełko
  :)))))))))))))
  w zasadzie pal sześć ten śliniak, ale bekadełko – obowiązkowo! dla samej nazwy :)))))))

 3. a ja dopiero teraz poprzednia notke przeczytalam – Barb, ales pawia walnela!! znaczy ja wiem, ze to glupio w tym kontekscie brzmi, ale ja tak serio, serio! trochu mi szczeka opadla.

 4. Mam takie kule, mam! Wiszą! Ale ptaszyska wolą słonecznika i świeżą słoninę. Od czasu do czasu się jakas sikorka pobuja na tym knedlu.

  A gołębie mam dwa, te szare turecke, bardzo uprzejme. Nie widziałam, zeby kogos przepędzały.

  Bardzo wychowane towarzystwo się dobrało w tym karmniku, normalnie jak w prywatnej angielskiej szkole z internatem. Tylko ten kowalik!…

 5. Piwo z mewy? Chyba sobie odpuszczę.

  Dokarmianie? Chciałbym, ale małżonka ma ptakofobię 🙂 Już widzę, jak zachwyca się sikorkami 🙂

  Szkoda, że nie można na ajfona ściągnąć aplikacji, któraby rytmicznie klepała maluacha po plecach, bo u nas np. to bardzo szybko pomaga.
  OPL

 6. W sumie to się chyba opłaca z tą aplikacją na telefon – mniejsze rachunki za prąd no i jakie ograniczenie emisji CO2!

 7. w sklepach zoologicznych są gotowe, zawiązane w siatkach zestawy orzeszków i kule tłuszczu z ziarnami słonecznika. wystarczy taki “łańcuch” zawiesić na drzewie lub krzakach i żarełko dla ptaków wspaniałe. u mnie już od początku zimy wdziobały kilka kul na kalinie i dwie na pergoli:)

 8. dzieci usypiają bardzo uprzejmie przy dźwięku pralki automatycznej. Najlepsza jest taka z okrągłym otworem, Chuda Zenia padała w sekundę na foteliku zahipnotyziowana również wizją.

 9. …spaliłam suszarkę do włosów przy usypianiu dziecka; Maluch miał taki okres w swoim noworodokowym etapie, że zasypiał tylko przy włączonej suszarce. Mój mąż również zasypia przy rozmaitych szumach, np. kiedy sąsiedzi odkurzają. Dziwne…

 10. A ja specjalnie kupiłam malutki karmnik dla sikorek i wróbli a i tak przylatują gołębie, wtykają weń łeb i wszystko wyjadają. Strasznie mnie to wkurza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*