13 Replies to “POEZJA KOBIECA, KTORA SIĘ NIE STARZEJE”

 1. Myślę, że przesadziłeś/łaś.
  Powiększyć grono aniołków – znaczy po prostu umrzeć. (A nie – przyczynić się do śmierci). Jeśli chcesz dowodu, że wyrażenie to było używane częściej w takim kontekście – przeczytaj wiersz Tuwima “Colloquium niedzielne na ulicy”.

  Pozdrawiam serdecznie.

 2. po prostu skojarzyłam “grono aniołków” z usunięciem ciąży (aniołek – określenie dzieci nienarodzonych) … Zona Niczyja stwierdziła, że jej pieniądze zawsze powiększają grono aniołków, i zapewne nie aborcje miala na myśli 🙂 kwapiszon też jakby nie odczytał tego w ten sposób, stąd moje przypuszczenie.
  choć może na wyrost, bo kto to wie, co Pawlikowska miała na myśli te prawie 100 lat temu…

 3. po prostu skojarzyłam “grono aniołków” z usunięciem ciąży (aniołek – określenie dzieci nienarodzonych) … Zona Niczyja stwierdziła, że jej pieniądze zawsze powiększają grono aniołków, i zapewne nie aborcje miala na myśli 🙂 kwapiszon też jakby nie odczytał tego w ten sposób, stąd moje przypuszczenie.
  choć może na wyrost, bo kto to wie, co Pawlikowska miała na myśli te prawie 100 lat temu…

 4. ah, Maria i Magdalena… znakomita lektura dla podlotów, szczególnie dyplomatyczne puszczanie długich pawi po długich kieliszkach szampana i długich cygaretkach. 🙂

 5. Moje wiecznie powiększają grono aniołków.A tu kusi nowy Pratchett,nowy Wędrowycz,zaraz Larson,nowa pora roku więc nowy obów,nowy obów to i nowa torbiel…Szlag,może by nowy chłop,co by bilety narodowego banku banku dostarczał?E tam,sama se zarobie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*