"MIĘDZY SŁOWAMI" PO RAZ… KTOS LICZY?

 

Wczoraj znowu oglądałam „Między słowami” (N. nie było w domu – jedyna okazja, bo on już tego nie chce oglądać. Nie wiem, dlaczego. Bourna i Bruce Willisa może, a „Między słowami” – nie! Zastanawiające).

 

I się wzruszałam i tak dalej – myslicie, ze jakie zyczenie Charlotte zawiązała na drzewku w tej świątyni?… Co tam napisała?…

 

Ale.

Co do mnie dotarło.

 

Ze O MATKO.

Ja jestem tą ŻONĄ!

 

Tą, co bez przerwy dzwoni i wysyła faksy, i zawraca dupę „Kochanie, dywan w kolorze burgunda” – podczas gdy kochanie siedzi przy barze i dwudziestoletnia blondynka wnosi własnie w jego szarą egzystencje ożywczy powiew, chodzi do japońskich klubów i odkrywa świetna japońska muzykę, i musi zaopiekować się blondynką, kiedy ta ma stłuczony paluszek. DZIZAS.

 

I jakos tak troche inaczej na to wszystko spojrzałam. Od nowa jakby.

 

I lekko jestem tym ogłuszona.

 

21 Replies to “"MIĘDZY SŁOWAMI" PO RAZ… KTOS LICZY?”

 1. Sąsiedzi (tytuł oryginalny A je to!, Pat a Mat) – czechosłowacki lalkowy serial animowany opowiadający o perypetiach dwóch majsterkowiczów, Pacie i Macie, stworzony przez Lubomíra Benesza i Vladimíra Jiránka.
  Film przedstawia dwóch bohaterów stawiających czoło problemom i próbujących je rozwiązać samodzielnie za pomocą prostych narzędzi, co zawsze jest przyczyną jeszcze większych problemów. Mimo wszystko, bohaterowie są zadowoleni z wyniku swojej ciężkiej pracy.Mieszkają w bloku z płytki,potem w małych domkach i na końcu w domu bliźniaka.
  Według autorów niezręczność manualna to główny motyw całej historii. Obok humoru, cechą filmu jest także optymistyczne podejście do życia. Dwójka bohaterów zawsze podejmuje wyzwanie i nie poddaje się aż znajdzie rozwiązanie problemu.
  Serial jest też znany z charakterystycznej ścieżki dźwiękowej, skomponowanej przez Petra Skoumala, która prawie w całości jest wykonywana na harmonijce ustnej.
  Pat – ma bardziej zaokrągloną głowę i nosi na niej niebieski beret z antenką. Zawsze nosi żółtą bluzkę.
  Mat – jest trochę wyższy od sąsiada i ma jajowatą głowę. Nosi czapkę z pomponem w biało – niebieskie paski (wcześniej wzory). Na początku nosił czerwoną bluzkę, potem szarą, później znów wrócił do czerwonej.
  Dwójka bohaterów pierwszy raz pojawiła się w 1976 r. w krótkim filmie pt. Kuťáci (Druciarze). Później wystąpili w serialu telewizyjnym pt. A je to! (dosł. I to wszystko!, w Polsce ten tytuł się nie przyjął). Pat i Mat zostali “ochrzczeni” w 1989 r., serial został też przemianowany na Pat a Mat.
  Autorzy myśleli o stworzeniu komedii dla widzów dorosłych, ale serial stał się popularny wśród widzów w każdym wieku. W byłej Czechosłowacji, pierwsze 35 odcinków mogło być wyprodukowane tylko jako 7-minutowe programy dla dzieci.
  Serial zdobył popularność w wielu krajach, był nadawany m.in. w Czechach, Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Brazylii, Finlandii, Holandii,Norwegii, Iranie, Chorwacji, Islandii, Hiszpanii, Węgrzech, Jugosławii, Szwecji, Jordanii.
  Po rozpadzie Czechosłowacji, Lubomír Beneš (zmarły w 1995) założył własne studio filmowe AIF w Pradze. Dzięki pomocy finansowej z zewnątrz, Beneš i jego zespół nakręcił 14 nowych odcinków.
  W 2004 roku wznowiono po rocznej przerwie produkcję serialu. Jest on teraz realizowany przez wytwórnię Atéliery Bonton Zlín. Jednym z reżyserów filmu jest syn Lubomíra Benesza, Marek Beneš. Wytwórnia ze Zlína nakręciła już 28 nowych odcinków. Do chwili obecnej łącznie powstało 78 odcinków przygód Pata i Mata.

 2. Rozumiem doskonale. Ten szok. Przeżyłam podobny, kiedy uświadomiłam sobie, oglądając z dzieckiem Cartoon Network, że to ja jestem MATKĄ: Dextera, Timmiego, Johny’ego Testa czy, nie daj Bóg, Johny’ego Bravo!!!

 3. W kwestii pogody: jest dokładnie taka, jak opisuje to poemat heroiczny “Jak mnich niegodnie świętego Bazylego udający przez biedną kurew oszukan został”. Że zacytuję :

  “Zimny deszcz pada, wichura świszcze, drogą się wlecze biedne kurwiszcze. Próżno wystawia dupę na sprzedaż i lamentuje: biedaż, ach biedaż”.

 4. uuuuwielbiam ten film! i juz po pierwszym obejrzeniu obiecalam sobie: nigdy przenigdy zadnych telefonow w sprawie dywanow … będę sobie tak ożywczo powiewać instead. w szarym sweterku. chyba obejrze sobie dzisiaj tez, dzien jakis taki, ponury?

 5. Dzisiaj jest piątek, 29 sierpnia. Imieniny Hipacego, Mederyka i Sebbusa. Urodzili się: Ciechowski G., Sośnicka Z., Mc Cain J., Jackson M.

 6. jestem zaskoczony niezmiernie miło, że bohaterka tego bloga w końcu coś zrozumiała :)ŁAŁ 🙂 przeczuwam objawienie o dalekosiężnych konsekwencjach, przynajmniej do najbliżej wizyty w kfc, możliwe, że to właśnie brak toksyn zaowocował jasnością myśli. bi kerful 🙂 pozdrówka

 7. Nie pociesza Cię zapewne, że wszak ze soba seksualnie nie spali, gdyż nam kobietom o co innego sie rozchodzi a propos zdrady. Ech. Obejrzyj “Sąsiadów” mówie. Dla humanistów…Wulkan kreatywnosci technicznej w zblazowanym, leniwym swiecie.I te ich NAKRYCIA GŁOWY… Inspirujące inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*