I TAK OTO MAMY WTOREK, A NAWET LIPIEC

 

Niniejszym weszliśmy w sezon łuczniczy.

 

Sąsiedzi wiszą na płotach i oczy przecierają, jak N. wychodzi z łukiem i napiernicza do tarczy z 30 m.

 

Oczywiście z pełnym wyposażeniem – kołczan, te takie na palec, osłonka skórzana na przedramię (trochę sado-maso moim zdaniem), wszystkie bibeloty możliwe, no i łuk.

 

Jak pokazał mi łuk, to o mało nie zemdlałam.

 

Nie wiedziałam, że sportowe łuki sa MOJEGO WZROSTU i wyglądają raczej jak statek kosmiczny ENTERPRISE, aniżeli broń Legolasa (czy tam Aragorna, mylą się mnie te leśne borostwory).

 

Zaręczam, że TEGO łuku by Legolas nie naciągnął. Ja raz spróbowałam. Ahahahaha.

 

Kibicuję zatem z tarasu. „Świetny strzał, kochanie!” oraz „Ile masz punktów w trzeciej serii” i przewracam kartki kolejnej lektury.

 

Obecnie „Krainy traw”.

 

Wykręca mi ona mózg. Terry Gilliam napisał recenzję: „Fucking wonderful” i zrobił film. Ja go jeszcze nie widziałam, ale Hanka twierdzi, że to najbardziej spooky film jaki widziała. NO JA MYSLĘ! W ogóle… PODJĄC SIĘ NAKRĘCIC film na podstawie takiej książki??? HALO??? To mógł tylko Python, który wymyślił dziecięcy wózeczek zjadający przechodniów. Jestem w połowie i nie wiem, czy dam radę dobrnąć do końca, czy jej nie rzucę na podłogę i nie ucieknę z wrzaskiem. Masakra.

 

I szyja mnie boli. Ale to chyba nie od „Krainy traw”. Chociaż…

  

18 Replies to “I TAK OTO MAMY WTOREK, A NAWET LIPIEC”

 1. MÓZG. NISKIE węglowodany. Błędy w IG.
  BH.48.
  MOTTO: ENERGIA i WIEDZA, jest ważna jak na 1 roku studiów, tzn. alfabet nt BYCIA !!

  MÓZG człowieka odżywia się GLUKOZĄ. Wobec tego należy wiedzieć, iż najlepszym dla mózgu PALIWEM jest; __CHLEB typu KR-IRL, z ilością 80% tzw. __NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu, a więc tych które nie skutkują cukrzycą typu 2.
  Pamiętajmy, że cukrzycę typu 2 powodują mąka i każdy cukier spożywczy. Wystarczy tych produktów nie spożywać, to wówczas możliwości zachorowania na ten rodzaj cukrzycy równe są = 0%

  __CHLEB typu KR-IRL, stabilizuje poziom cukru we krwi na wiele godzin. Jemy bez większych zahamowań, SMACZNIE i dużo, a przede wszystkim energetycznie oraz BEZ UCZUCIA GŁODU.
  Zmęczenie jest nam wtedy obce, a KREATYWNOŚĆ myślenia zaskakuje nas samych. Zdrowiejmy i szczuplejmy zatem !!

  Takie odżywianie NIE JEST DROGIE, a wręcz WYJĄTKOWO TANIE.
  Koszt 1 szt. mini chlebka to 18-20 groszy czyli całodzienne wyżywienie 1 osoby nie przekroczy 2,00 zł. Zjadamy mniej droższych produktów, a to dlatego; że CHLEB typu KR-IRL, syci niewyobrażalnie przez 4-5 godz., ELIMINUJE GŁÓD, gwarantując przy tym odżywienie BIOLOGICZNIE WZORCOWE !!

  To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

  R E F L E K S J A:
  __INDEKS ŻYWIENIOWY, a; __INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
  IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes.

  Zobacz też; INDEKS ŻYWIENIOWY, wg: IRL KRAKÓW.
  __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
  __ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

 2. w pełni popieram – mieszkania za to nie kupi, najwyżej wynajmie na miesiąc-dwa:
  łuk sportowy bloczkowy Draxter Camo – 1149 zł
  do tego trzeba dorzucić strzały a 25 zł sztuka aluminionowe lub 12 sztuk a 249 zł z włókna węglowego, ochraniacz na przedramię a 19 zł, celownik a 39 zł, kołczan a 19 zł, pokrowiec na łuk a 140 zł, tarczę a 20 zł/10 sztuk; ochraniaczy na palce nie wyszczególniono

 3. Polecam obejrzenie dziejów Robin Hooda według wytwórni A’Yoy i wykonanie na ich podstawie galopu przez chaszcze wespół z N. odzianym w rajtuzy.

 4. z łukiem latał Legolas. Lepiej zapamiętać, bo zdaje się że o to pytali jakiś czas temu w “Milionerach”, przy okazji pytania o milion (czy o pół miliona. Anyway, mieszkanie niewielkie by człek za to kupił).

  pozdr
  Asia

 5. O dziwo film tak dobry i mocny jak książka. Znakomicie zagrane – przez wszystkich. Dickensa gra bardzo zdolny młodzian Brendan Fletcher – myslę sobie, że jeszcze będzie o nim głośno

 6. Odnotowuję niniejszym 2-gi raz od wczoraj przekręcenie znaczące Barabrella, co brzmi zresztą całkiem sympatycznie. Mój znajomy kiedyś wysłał pismo urzędowe do pewnej Pani zaadresowawszy mylnie :Barabara miast Barbara.

  Musi projekcja jakowaś 🙂

 7. ooo a ja tylko film widziałam i – o żesz nie bijcie – nie wiedziałam, że książka w ogóle istnieje :/ to można to opisać??? anyway film wymiata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*