O, CZAS NA ŻYCZENIA

 

Ponieważ albowiem nastał czas składania świątecznych życzeń (i ostatecznego dopieszczania śledziowych sałatek), to w tym roku podeprę się absolutnie zachwycającym cytatem z „Psich Sucharków”:

„Obeżryjmy się aż się nam będzie ulewało!”

A nasze Mikołaje niech dostaną przepukliny!

(I uprzedzam, że zdecydowałam się na recykling torebek prezentowych, więc jeśli ktoś pozna swoją torebkę prezentową z zeszłego roku, to się powinien cieszyć, że ma taką dobrą pamięć.)

Szczypawka mówi, że to są bardzo dobre życzenia i ona już może zacząć świętowanie (bo zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy).

To jak w tym roku – barszczyk czy grzybowa? U nas grzybowa (i kapelusze grzybów z zupy w panierce – mniam).

13 Replies to “O, CZAS NA ŻYCZENIA”

 1. O, spóźniłam się na życzenia.
  Zajęta byłam jedzeniem. 😉

  To chociaż takie: niech Wam wątroby służą w zdrowiu!

 2. Ale jak to grzybowa CZY barszczyk? I grzybowa (grzyby mielone w maszynce a nie całe) i barszczyk! Kolejność jedzenia: 1 barszcz, bo nie brudzi talerza tak bardzo:) 2. grzybowa z kaszą= jesssuuu jakie dobre. Wesołych Świąt!

 3. Nawzajem:)
  U nas barszczyk, bo tylko we dwojke jestesmy, ale grzybowa bym nie pogardzila, gdyby mi ktos doniósł;) Tu gdzie mieszkam, je sie w Wigilie salatke kartoflana z parowkami, więc nawet barszczyk z torebki i pieczarkowa bylyby szczytem finezji kulinarnej;)

 4. Radosnych Świąt!
  Spędźcie te święta tak, jak chcecie. To wydaje mi się najważniejsze, żeby wśród tej presji “tak wypada”, “tak trzeba”, “musisz” nie zapomnieć, że to ma być przede wszystkim czas odpoczynku, nie stresu. Odpoczywajcie, czytajcie, śpijcie, jedzcie i pijcie, znajdźcie w tym czasie radość.
  Moje święta nie będą radosne- trzy dni temu mój kochany kot odszedł po tęczowym moście 🙁
  Ale mimo wszystko staramy się uratować atmosferę na ile to jest możliwe.

  • Nie posraj się. Kot ci padł, a ludzie przezywają prawdziwe tragedie.
   Rozumu życzę. Autorce i reszcie. Żebyście coś w tej waszej codziennej pustce panierowanej bzdurami odnaleźli. Bo inaczej będzie źle.

   • Zawsze się zastanawiam czytając takie posty pełne jadu i nienawiści: jakim biednym, nieszczęśliwym człowiekiem musisz być człowieku?? Współczuję i życzę wszystkiego dobrego.

   • Zwierzęta domowe to dla wielu ludzi – w tym mnie – najbliższa i ukochana rodzina. I nic na to nie poradzisz.
    Również życzę wszystkiego najlepszego.

   • “Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta”.
    Jacek Stardog P. – pod literką P niewątpliwie kryje się słowo PROSTAK. Stardog – kup sobie ostropest na oczyszczenie organizmu zatrutego żółcią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*