MĘŻCZYŹNI MOJEGO ZYCIA (W LICZBIE DWÓCH)

 
Tak się złożyło, że sporo ostatnio jeździłam samochodem z tatusiem moim.
  


Tatuś ma tę cechę, że cały czas za kierownicą gada. Szemrze jak źródełko, bez przerwy. Ja się generalnie wyłączam, kiedy mowa o tym, jak rządzący źle rządzą, a powinni dobrze, o tym, jakie mamy złe drogi, a we Francji dobre, albo o tym, co w ostatniej „Wiedzy i życiu”. Ale czasem powie coś fajnego, na przykład wczoraj, stoimy w korku obok składu celnego.

 

– A jakby tak – zaczyna mój tatuś – iść tam do nich, do celników, i powiedzieć „Rzućcie swe sakwy, nawróćcie się i chodźcie za mną”, co?

 

No i nawet się wyprostowałam na siedzeniu, bo pomysł był ciekawy, tylko coś mnie w nim niepokoiło, jakbym go już gdzieś słyszała.

 

Porzuciliśmy go w końcu, bo raz – korek ruszył, a dwa, załóżmy, że nam się uda – i co tu zrobić z chałupą pełną nawróconych celników?…

 

Dziś od rana mój mąż. Obiera jajko ze skorupki i przeprowadza dowód wprost o tym, że stemple na jajkach nie służą konsumentowi. A już na pewno nie jajkom.

 

– No jak nie służą, kiedy służą – mówię mu – masz tam, czy chów ściółkowy (notabene, jeszcze ani razu w sklepie nie trafiłam; chów ściółkowy kupujemy u nas na bazaru bez stempla), numer producenta…

– Ha! – triumfuje – a jak znajdziesz producenta, kiedy zjesz jajko i ci zaszkodzi? A skorupka już dawno potłuczona i wyrzucona?

 

Matko, czy on musi być taki logiczny i przenikliwy od rana. 
Wyszło mi, że fatycznie, każde planowane do spożycia jajko trzeba by spisywać do notesika. Jak obywateli za komuny, panie dziejku.
 

W dodatku mamy kreta!

 

– Trzeba go nazwać – doszłam do wniosku – zawsze to stworzenie Boże, jakoś na niego trzeba wołać. Suczka Olgi Lipińskiej miała na imię Julka.

 

– No to nasz kret będzie miał na imię Julke – zdecydował N.

 

Wiecie, że nie mam kochanka. Dwóch facetów jest mnie w stanie utruć dość dokładnie. Trzeciego już bym nie dała rady.

  

13 Replies to “MĘŻCZYŹNI MOJEGO ZYCIA (W LICZBIE DWÓCH)”

 1. Ja pozwalam zimowac pająkom. Tym takim bardzo chudym z długimi nogami. po prostu OD RAZU po przyjściu do domu zdejmuję szkła i nie przyglądam się zbyt dokładnie kątom.

 2. Kochanek, milczek?? W łóżku??? Bez komplementów i bez żartów? A randki??? Ciche randki??? Kochanek poza innymi atrybutami, to powinien mieć duuużo do powiedzenia.. :-))

 3. Mój kolega ma w ogrodzie jakiś nadajnik uktradźwięków, bardzo dokuczliwych dla kretów, myszy, a oszczędzajacy ludzi i psy, bo i jedni i drudzy czują się w jego ogrodie dobrze, a krety spakowały manatki.
  P.S. A propos wrażliwości, niedawno czytałam wspomnienia Zofii Kossak, z życia na emigracji, ciekawe, wspomina w nich, jak to w wiejskim domu pozwalała ku oburzeniu sąsiadów, bo co to za porządki, zimować motylom. Sufit miała w tych zastygłych zyjatkach, przykurzonych itd. po to by na chwilę mogły jeszcze polatać wiosną. A pies zaganiajacy owce spał w fotelu przy kominku. Fajna babka :-))

 4. A! Zapomniałam dodać, że podobno działa też wrzucenie do dołków czosnku albo stęchłego śledzia. Tego jednak nie próbowałam, więc gwarancji nie daję.

 5. Chciałam tylko powiedzieć, że krety są w Polsce pod ochroną (dowiedziałam się, jak kret przyszedł także do mojego ogrodu). Nie działało na niego nic, nawet specjalna przynęta z marchewką. Ale mój tato zakupił dwie paczki naftaliny i następnie powrzucał mu do dołków (podobno to stary, sprawdzony sposób). Śmierdziało przeraźliwie. Ale kret się wyniósł. Na razie przynajmniej :).

 6. Cha cha cha. A mucha, która latała u nas po domu przez prawie dwa tygodnie (nie cierpię much, brzydzę się nimi, nie mam do nich uczuć wyższych – generalnie), jakoś tak, została. Współczułam jej, że na dworze jest tak brzydko. Starałm się nie myśleć, gdzie ona moze brudzić, tylko częściej wycierałam blaty w kuchni. I dałam jej imię. Wiem, że nie jestem normalna. Wyprowadziła się już skubana.

 7. przecież nie zjadasz 10 jajek na raz. jak zjesz jedno-dwa i Ci nie daj Boże zaszkodzi, to sprawdzisz na pozostałych skorupkach. to tak na przyszłość. 😉

 8. Masz ci los.
  Cwane kutafilce z tych jajecznych producentów.
  Tylko teraz pytanie, do kogo mieć pretensje w razie zatrucia? Do kury?
  Mam ułatwione zadanie, jajka dostaję prosto ze wsi, dziadziuś ma kury. Bez pieczątek te jajka w sensie ze są. Kury karmione tym, co tam po ziemi się poniewiera. Delicje..

 9. mój pies ostatnio dokonał mordu na dwóch kretach i dumnie porzucił ciała przed domem, żeby pochwalic się PAŃCIOWI. Pańcio był taki dumny, że wybaczył wszystkie [sto tysięcy] dołów w trawniku;D

  pożyczyc Ci mojego kretobójce?:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*