O STRAŻAKU

Przepraszam, że papuguje za Kizią, ale nie mogłam się powstrzymać:

Wg Gustawa Holoubka:
“Przytoczę taki obrazek obyczajowy, który moim zdaniem dobrze ilustruje to, co się teraz dzieje w polskiej polityce.
W jednym z teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów. Zbliżył się strażak i powiedział: “Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić”.
A Kalina jak Kalina – z wdziękiem odparła: “Odpierdol się strażaku”.
I on strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas.
Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny, tylko Basia Rylska. On jednak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości, i krzyknął do Rylskiej: “Ja też potrafię przeklinać, ty kurwo stara!”.
Kompletnie zdumiona Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu.
Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: “A pan jest chuj!”. Przy czym strażak był już inny.
Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju.”

Amen.

0 Replies to “O STRAŻAKU”

  1. “Szczyt Trójkąta Weimarskiego odwołany przez Francję i Niemcy”
    IAR – dodane 1 godzinę i 20 minut temu (aktualizowane 21 minut temu)
    Maciej Łopiński oświadczył, że to nie Polska odwołała Szczyt Trojkąta Weimarskiego. To nasi partnerzy podjęli decyzję o odłożeniu szczytu – powiedział w “Sygnałach Dnia” minister w kancelarii prezydenta. Podkreślił, że na Szczyt Weimarski miał pojechać premier bo prezydent był chory.
    Maciej Łopiński powiedział, że premier Marcinkiewicz miał pełnomocnictwa prezydenta. Konstytucja polska przewidyje taką sytuację, że premier reprezentuje Rzeczpospolitą – stwierdził minister.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*