DOZYLAM DO PIATKU

Jeżeli Tomek Pepsee jeszcze raz będzie mi próbował wmówić, ze jest największym fachowcem w zakresie SF, ze zna na pamiec stare FANTASTYKI co do jednej literki i w ogole na tym polu, jak na wielu innych (muzyka, kobiety, spotkania z Szatanem w bramie) rządzi – to Państwo pozwolą, ale roześmieję mu się w TWARZ. TAK! Tak wlasnie zrobię!

Albowiem.
Ów Tomek Pepsee.
Jak mu wczoraj nadawalam: „TOMEK TOMEK SŁUCHAJ WIESZ CO? Kupiłam na DVD IMMORTAL Enki Bilala jeeeeeeee! Słuchaj to jest FILM z tego komixu, pamiętasz? Tego z niebieska Jill Bioskop*, co miala niebieskie wlosy i płakała na niebiesko, pamiętasz?… NO WEŹ! Niebieska Jill! Kaman, chłopie, co z tobą?”

A Tomek na to:
„NIE PAMIĘTAM”

Zgroza mnie ogarnęła.
Ten caly Pepsee to chyba jakas kosmiczna mistyfikacja!

Film fajny. Podoba mi się. Niezle zrobiony. Bardzo komiksowy. W zasadzie – JEST komiksem, tylko ruchomym, i bardzo dobrze – nic gorszego, niż SPAJDERMENY, które udają, że komiksem nigdy nie były i nie mają z nim nic wspólnego.

* Wlasnie się popłakałam ze smiechu – mój ukochany Word poprawia „Jill Bioskop” na „Will Biskup”.

0 Replies to “DOZYLAM DO PIATKU”

 1. immortel bardzo mi się podobał, właśnie ze względu na rewelacyjną stronę wizualną i specyficzną poetykę.
  [ale o gustach trudno dyskutować, czyż nie?]

 2. pardon maj frencz ale Immortel ssie, jest kiepski i co tam jeszcze mozna o nim negatywnego powiedziec. mnie sie w kazdem razie nie podoba, ale mam prawo miec wlasne zdanie, hę?

 3. Jak byś miała zamiar to tylko przypominam – Nie podskakuj bo ci reke z całej siły wykręce i będzie płacz.

 4. Pamieta Pepsee Alfę. Pamięta jak czytał ja w czytelni szkolnej, bo nie mozna było wypożyczyć. Był Czarny Baron , Wojna Swiatów coś ala Funcky Koval oraz… wyspa dinozaurów czy coś w tym stylu.

 5. Ostatnio dobrze zrobionym filmem na podstawie komiksu, ktory WYGLADA jak KOMIKS jest Sin City. Pomimo brutalnosci polecam!

 6. A mi sie wlasnie podobaja te efekty i te awatary, wlasnie przez to, ze nie nasladuja rzeczywistosci, nie sa wypicowane, tylko utrzymane w konwencji uproszczonego obrazu, komiksu, bardzo to robi atmosfere.

 7. No chyba cho o to, ze obowiazkowo raz na miesiac powinna byc notka o tresci “Tu miala byc taka fajna dluga notka ALE MI JA ZJADLO”
  bo to sugeruje potencjal intelektualny, interesujace wnetrze i drugie dno

 8. “Immortal” ? Nie potrafię przebrnąć przez więcej niż 15 minut tego filmu !
  Najbardziej mnie odrzucają sztuczne efekty specjalne.. większość postaci wygląda gorzej niż postacie z gier ze średniej półki ://
  A i fabuła jakaś… taka..

  Za to spodobał mi się “Sin City”, też na podstawie komiksu 🙂

 9. Piszesz notki w WORDZIE?
  (czy jak to tam się odmienia)
  A później Ctrl-C i Ctrl-V?
  Czego to ludzie nie wymyślą…

 10. ciekawe czy Tomek pamieta wydawnictwa popularno-naukowa Alfa (wyszlo chyba 6 czesci, a moze 7), byl tam komiks o Czarnym Baronie, o wyscigu temporalnym, a tazke Wojna Światow wg Wellsa

 11. Jednakowoż istnieje możliwość, że Pepsee nie kojarzy, bo to było dawno i miał tylko czarnobiałą Fantastykę, kolorowa była tylko u sąsiadów, ale go nie zapraszali, bo się pętał po bramach z Szatanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*