O DREWNIE, KOSSAKU I PARÓWKACH

 

Uprzejmie informuję, iż już jest drugi tom czeskiej komedii – „Arystokratka w ukropie”. Kupiłam, ponieważ zamawiałam dla N. książkę, która wychodzi naprzeciw jego żywotnym potrzebom, czyli „PORĄB I SPAL. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”.

Tak. Czyta od wczoraj. Już stwierdził znaczące braki w zakresie siekier i klinów do drewna. Nie ukrywam, że początkowo trochę się z tej książki nabijałam, ale okazało się, że to żadne mętne i zawiłe pieprzenie nawiedzonego pseudofilozofa w stylu Pablo Kueblo (a tak by sugerował opis na okładce), tylko całkiem niezły poradnik z przepięknymi zdjęciami. Szczególnie część o układaniu drewna w stosy mnie zachwyciła. A że teraz przez tę książkę znacznie powiększy się nasza kolekcja siekier… obok kolekcji wędek, łuków, szlifierek, noży, pił i zegarków… A, i map… No to cóż. Cóż ja mogę na to poradzić?… (No – mogę; mogę np. popracować nad moją kolekcją butów).

Żeby paczka nie była za chuda, bo ja nie znoszę za chudych paczek z książkami (nasi kurierzy coś o tym wiedzą), to dorzuciłam jeszcze nową książkę Araela Zurli – tego od „Bagiennej niezapominajki” – „Wojciech Kossak. Malarz polskiej chwały”. Na razie tylko rzuciłam okiem – bardzo ładne wydawnictwo z jednym wyjątkiem: reprodukcje obrazów są STRASZLIWE. Straszliwie ohydne. Przekłamane kolory, rozmazane jak w PRL-owskich gazetach, nie wiedzieć czemu wszystko fioletowe. Lepiej by było w ogóle tej paskudnej wkładki nie zamieszczać.

Ale JA TU O KSIĄŻKACH, a przecież takie ważne rzeczy się dzieją na świecie… Kto już jadł parówki BESOS? (Jak byłyśmy z Zebrą małe, to święcie wierzyłyśmy, że każda parówka to są połączone dwa krowie wymionka; wszyscy mówili, że parówki są z krowich cycków, więc wydawało nam się to całkiem logiczne, zważywszy na kształt jednych i drugich).

11 Replies to “O DREWNIE, KOSSAKU I PARÓWKACH”

 1. Dzięki za info. Znaczy Arystokratkę. Ta książka ma taką wadę, że się ją czyta na raz – nie powinni w takich odstępach wydawać kolejnych części.
  A parówek Besos nie wezmę do ust, gdyż nie znoszę tej kudłatej blondyny z przerośniętym ego.

  Ps. Jak to -nowych butów jeszcze nie kupiłaś? To jak Ty na wiosnę czekasz?

  • Przerosniete ego, przerośniete kudły, przerosniete boczki, przerośnieta szynka… mam jeszcze wymieniać? Ogólnie vulgaris blondina est.
   Dlatego i tylko dlatego besos nie tknę as well. Bo może i smaczne?

 2. Wow! sexi jest taki N., tzn. w wydaniu drwala. Schrupałabym go jak przypieczony boczek, taki … STOP. N. jest Twój, więc TYLKO DLATEGO się opamietam.
  Mrau! grau!
  ;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*