O PŁCI KRABÓW

 

Pozostając na moment w temacie krabów, to są kobiety – kraby i mężczyźni – kraby. Mężczyznę – kraba można złapać i zjeść zawsze (hue, hue), a kobietę – tylko czasami, gdyż może akurat się rozmnaża, a wiadomo, że kiedy kobieta się rozmnaża, to nie bardzo lubi być gotowana i jedzona. W celu ustalenia płci przewracamy kraba na plecy i patrzymy, jaką ma klapkę w pancerzu na brzuszku. Kraby – panowie będą mieli taki chudy i długi trójkąt, a panie – szeroki i płaski. Na stronie jakiegoś amerykańskiego patrioty przeczytałam, że “lady krab ma na brzuchu Capitol Building, a mister krab – Washington Monument”. I to by się zgadzało. Płeć krabów nauczyłam się rozróżniać na kolacji u naszego znajomego w Hiszpanii (“O, a tu masz mujer, zjedz mujer, są smaczniejsze”).

A pozostając w temacie jedzenia – Zebra poszła na obiad i dali jej ogórkową z ryżem. OGÓRKOWĄ Z RYŻEM! Czy ktoś widział kiedyś większe świętokradztwo, niż ogórkowa z RYŻEM?… Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić. Chyba już prędzej bym zjadła deser Rachel (mielona wołowina z dżemem, bitą śmietaną i biszkoptami), niż ogórkową z ryżem. Co to się z tym światem dzieje!…

Ale za to jest nowy King i nowy South Park! King nie wiem, jeszcze nie kupiłam (ale kupię, bo ciąg dalszy “Lśnienia”, no to HALO), ale South Park wspaniały. O prywatności w Internecie i o tym, że Rząd nas wszystkich śledzi (“Hello? Government?… It’s me, Butters”).

 

PS. Chciałam kilka dni temu, żeby N. jeszcze nie szedł spać, tylko ze mną porozmawiał, więc wybrałam interesujący DLA NIEGO temat – czy ryby umieją pływać do tyłu. Odpowiedział mi, że umieją, ale nie lubią. Więc zapytałam, czy wie, że dorsze rzygają. Powiedział, że wie, i poszedł spać. Bez sen su.

10 Replies to “O PŁCI KRABÓW”

  1. U nas też z ryżem. Ale już u mojej teściowej z ziemniaczkami. Więc teraz gotuję czasem tak, a czasem tak. Ciekawe jaka jest zależność wkładki do zupy ogórkowej od rejonu kraju… Pozdrawiam
    ps. U nas ryż= Zagłębie, ziemniaki= Małopolska

  2. ok.. a z czym innym ogórkowa, jak nie z ryżem..? czego ja nie wiem o świecie??? całe życie jem z ryżem. i moja mama.. i babcia..
    to może być podawana inaczej w’ogle???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*