HADRONY KONTRA BŁONNIK

 

Chłopaki zderzają dziś jądra wodoru – trzymam kciuki i szczerze im zazdroszczę, warto się męczyć w tej nauce właśnie dla takich chwil.

 

Tez bym sobie cos zderzyła, bo akurat taki mam nastrój, ale niestety nie posiadam 27-km podziemnego tunelu. Może by np. zderzyc Jolę Rutowicz i Weroniczkę Rosati łbami?… Czarnej dziury z tego nie będzie, ale zawsze to jakas rozrywka. Tez by mogło być ciekawie.

 

Czytam sobie od rana CV błonnika. Może żując błonnik, uda mi się nieco opóźnić tę nadciągającą z tyłu katastrofę.

No chyba, żeby sie udało rozpędzic moja dupe i anihilować.

34 Replies to “HADRONY KONTRA BŁONNIK”

 1. No cały dzien o tym chlopaki w robocie. Musiałam sie dokształcić. I tu też…
  A Pan Bóg se siedzi, paczy i mruczy: no robita postępy jak bonie dydy, jeszcze z milion lat i wypuszcze was ze słoika

 2. No to jest piekno nauki. Ze sie idzie do roboty, jak do zabawy. I nie wiadomo co wyjdzie. A jak sie zrobi to a to, to co bedzie?

  Uzaleznia. Placa slabo, czlowiek w chwili oprzytomnienia klnie, ale UZALEZNIA MALPA JEDNA 🙂

 3. Feynmanna czytalam poznawczo i troche na kolanach (choc to erotoman byl! no ludzie!) ale, ALE!
  Twierdzenie, ze LHC nie ma wplywu na obecna technologie to jakby stwierdzenie 20 lat temu, ze te takie smieszne technoligie pomagajace zapisac CALY FILM na takiej smiesznej srebrnej plycie, ale to nie ma przyszlosci….

  We just don’t know.
  I to jest najpiekniejsze.

 4. Baśka czytała książkę Feynman’a, więc wie że Wasze komentarze o zderzaniu czarnych dziur to smiech na sali
  (http://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Feynman)
  Jeżeli zaś chodzi o sam projekt LHC jest wielonarodowy, AFAIK europejski. USA też chcieli coś podobnego zbudować, lecz wycofali się ze względu na koszty. Obecnie tego żałują. Wyniki badań wykorzystujących LHC nie mają bezpośredniego wpływu na obecną technologię. Dostaczyć mogą danych pozwalających zbudować precyzujniejszy model świata. Tak jak poprzednie akceleratory dostaczyły danych dzięki którym mamy technologię której używasz do odczytania tej wiadomości.

 5. Takie zderzenie mogłoby zniszczyć cały wszechświat!! Bo o ile czarna dziura wchłania materię to co stałoby się, gdyby zderzyć DWIE czarne dziury? Myślę, że nie zastanawiali się nad tym najmądrzejsi fizycy… Pozdrawiam
  A jeśli tak masz ochotę coś zderzyć, to może jakiś karambolik malutki? Mnie się tak marzy czasem w korku dopieprzyć w tego przede mną… Zła kobieta ze mnie. Wiem. Jeszcze raz pozdrawiam

 6. Jak on jest taki mądrala, to niech powie, czy od tego zderzania hadronów będzie pochodzić jakaś niewątpliwa korzyść (uda się kogoś wyleczyć albo chociaż bezboleśnie odchudzić) czy też jedynie smród, bałagan i awantura z Ruskimi, jak zwykle w przypadku tych męskich zabawek. Bardzo jestem ciekawa, chociaż raczej znam odpowiedź.

 7. No jesli im chodzilo o rozpedzenie dupy barbarelli, to ja im od razu moge powiedziec, niech sobie dadza spokoj. Przemawia za mna 30-letnie obcowanie z w/w. Wiec wiem co mowie ;)))))))

 8. No własnie.
  Naukowcy juz zderzali sobie neutrony, ale cały czas podniecają sie myslą:
  A co sie stanie jakby zderzyć je MOCNIEJ?

 9. No własnie.
  Naukowcy juz zderzali sobie neutrony, ale cały czas podniecają sie myslą:
  A co sie stanie jakby zderzyć je MOCNIEJ?

 10. Z ładunkiem obojetnym to tak jak z obojętnym na ciebie facetem.
  Nic z nim nie zrobisz.
  Jak facet ciebie kocha lub nienawidzi to możesz nim manipulować.
  ak ma ciebie w du.ie to nic ci z tych manipulacji nie wyjdzie.
  Podobnie z neutronem. Ma w du.ie akcelerator 😉

  P.S. kod: cmoki

 11. Z ładunkiem obojetnym to tak jak z obojętnym na ciebie facetem.
  Nic z nim nie zrobisz.
  Jak facet ciebie kocha lub nienawidzi to możesz nim manipulować.
  ak ma ciebie w du.ie to nic ci z tych manipulacji nie wyjdzie.
  Podobnie z neutronem. Ma w du.ie akcelerator 😉

  P.S. kod: cmoki

 12. niech on sie nie madruje bo z ladunkiem obojetnym mozna zrobic wszystko w sensie ze go rozbic, naladowac, wyprostowac, porzucac tu i owdzie i rozlozyc na czynniki pierwsze……jesooooo skad ludzie maja takia wiedze, lo jacieniepierdziele, no skond?

 13. To nieprawda, że zderzają jądra wodoru. Jądro wodoru składa się z protonu i neutronu. (cząstek hadronowych). Tymczasem w akceleratorze rozpędzane są protony. Tylko. Neutronu nie da się rozpędzić, ponieważ ma ładunek obojętny.

 14. w sensie z jakims cialem i to nie niebieskim, no chyba ze teletubis, zasadniczo idzie o zderzenie jader atomowo, tak? czy bombowo? eh te chlopaki, one to maja wielkopomne zadania, bez nich swiat bylby jakis taki smutny , nie byloby wybuchow ….a swoja droga to nie ma nic co nie jest i lo jakos tak, co nie?

 15. baska, baska no wiesz? ze masz taki nastroj to rybka, tylko skad ty wezmiesz jadra? no wez i sie zastanow, ale w sumie do nastroju mozna zamiennie dolaczyc jakies jadra i je zderzyc, tak? czy nie? czy nie wiem…….

 16. ty przestan z takimi zderzeniami, wiesz co by moglo byc jak by sie one w wyniku tego zderzenia ZLACZYLY ??? !!! wiesz? ja tez nie, i wole nie wiedziec… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*