CAŁKIEM ZWYCZAJNY DZIEŃ KOBIET

A dzis się zatrzasnęliśmy w domu w środku, z kluczami w drzwiach od strony zewnętrznej.

Może to cos ZNACZY! Może Wszechświat chce mi cos przekazac, no bo dlaczego NAGLE wszystkie zamki się zbuntowaly? Nic z tego nie rozumiem (ale jakby co, to pamiętajcie, ze to wszystko jest posag Lusi).

Czytam o tych mumiach i z podziwu nie mogę wyjsc dla chrześcijańskiej pomysłowości. Co im się (ekhm… NAM się?…) jakis swięty samoistnie zasuszy, to najpierw włóczą go ci zakonnicy i zakonnice w te i nazad po całym swiecie, a jak już troche obeschnie i okrzepnie, to kroją na kawałki – „Prawa rączka dla katedry w X, lewa dla zakonu Y, serce poślemy z pozdrowieniami biskupowi, palce od nóg sie upiłuje i sprzeda na sztuki, jedno ucho się opyli hrabinie, a reszte sie schowa na pozniej”. Faraonów tak nie poniewierali. Znaczy – tych, co ocaleli, bo okazuje się, ze większość egipskich mumii nasi mili europejscy przodkowie zjedli.

Najbardziej żal mi Świętej Cecylii, która przelezała na podłodze w łaźni trzy dni z głową do połowy odrąbaną.

W piątek natomiast bylam w Kazimierzu (pusto, wszedzie pusto, droga do zamku skuta lodem, u Fryzjera pusto, w Zielonej Tawernie pusto, a będąc nad Wisłą, chciała mnie napaść kaczka – szła z wyrazem determinacji na dziobie w moim kierunku, BARDZO STANOWCZO). Natomiast w drodze do Kazimierza jedliśmy sniadanie w zajeździe „Jędruś” w towarzystwie grupy rockowej LADY PANK. Tak jakos wyszlo.

Glowa mnie od wczoraj bardzo boli. Przyśniło mi się nawet, ze miałam grypę i leżałam zlozona gorączką i przyszla mnie odwiedzic Hanna Gronkiewicz-Waltz. Obudziłam się z jednej strony z lekkim zalem, ale z drugiej z ulgą.

W kwestii opadów atmosferycznych nie zajmę stanowiska. Tzn. – stanowisko JUŻ ZAJĘŁAM, natomiast z uwagi na możliwość występowania młodzieży w Internecie, niechże pozostanie ono moją słodką tajemnicą.

0 Replies to “CAŁKIEM ZWYCZAJNY DZIEŃ KOBIET”

 1. a teraz ma na pamiątkę taki posąg swój w Rzymie na Trastevere, że leży w pozycji, w jakiej się modliła i ją pochowali z tą głową wykręconą,a jak ja po ilus tam latach wyciągnęli, to nic a nic sie nie rozłożyła i ciągle leżała w tej samej pozycji

 2. oczywiście, że to coś znaczy, ale nie chodzi o zamki, tylko o klucze… ktoś próbuje się ‘pozbyć’ KLUCZA – do samochodu, domu… ciekawe, za tydzień je zgubi, a potem… ;-]

 3. Z relikwiami to też niezły hororek. We Florencji przechowuje się język i struny głosowe św. Tomasza bodajże. W czymś na kształt słoika.
  To ja juz wolę szczebel z drabiny, która się śnila świętemu Jakubowi.

 4. każdy czyta to co mu się podoba…książka jak książka-nie wyróżnia się stylem itp ale niektóre fakty są naprawdę ciekawe….

  zresztą…

 5. ja teraz czytam świetną książkę…:)))
  kod leonarda da vinci 🙂
  takich się rzeczy dowiedują że czasami mi szczęka opada:D

 6. A cos ty myslala, ze zeby zostac swieta to wystarczy miec dobre referencje albo byc corka aktualnego premiera!

  Nie ma letko!

 7. Cecylia zajmowala się nawracaniem Rzymian na chrześcijaństwo, w okresie, w którym nie mogło się to dobrze skończyc. Najpierw dostala wyrok śmierci poprzez uduszenie w łaźni parowej. Posadzili ja w tej łazni, napuscili pary, ale ona nic. Wyżyła. No wiec zabrali sie do dzieła nieco bardziej klasycznie – mianowicie, zatrudnili kata. Katu (katowi? katemu?) sie rece zatrzesly, bo podobno mloda byla i urodziwa, no wiec rabnal 3 razy (na tyle ciosow pozwalalo prawo), ale glowy jej nie odrabal. No i Ceska sie zostala w tej łazni na podlodze, z do połowy odrabana glowa. Podobno 3 dni tak leżala, zywa, na boku, z twarza odwrocona do podlogi, i sie modliła.

 8. Proszek mumiowy, czyli po prostu mumia utłuczona w mozdzierzu, to bylo bardzo popularne lekarstwo na wszystko. Ludnosc cywilna Europy wpierdzielila tych mumii straszne ilosci. Kazda szanujaca sie apteka miala ambicje zaposiadac tłuczoną mumię, tak, że sami Państwo rozumiecie.
  Najczystszy kanibalizm.

 9. jak to- ZJEDLI MUMIE??
  jak to- z glowa do polowy odrąbaną?
  i po co te 3 dni w łaźni?
  ja bardzo prosze rozwinąc wątki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*