NIECH NAM ZYJE I URASTA SPOLECZENSTWO

Wstaje rano.
Włączam radio.

Zatrzymano dwa tysiące pijanych kierowcow. DWA T Y S I Ą C E. W trzy dni.

ZATRZYMANO. A ilu NIE zatrzymano?…

Jest takie powiedzenie, ze liczba ludnosci na Ziemi rosnie, ale suma inteligencji pozostaje bez zmiany.

W ogole mam niejasne wrazenie, ze ostatnimi czasy z mozgiem rodzi się statystycznie co 10, a może nawet co 20 obywatel. I przez cale zycie JEST MU Z TYM NIEWYGODNIE.

Pamietam, jak kiedys zatrzymalismy się na kawe na stacji benzynowej i zajechal pojazd, z którego WYTOCZYŁO SIĘ czterech (w tym kierowca), zasiedli do stołu i zadysponowali obiad. Obiad skladal się z kotletow z ziemniakami, ale przede wszystkim – z aperitifu w postaci dwoch flaszek czystej, które raźno i bez zbytniego ociągania zostaly wypite przez czterech panow, w tym przez kierowce. Personel baru bynajmniej nie zauwazyl w tym nic niestosownego. Może panowie mieli do domu NIEDALEKO, czytaj – tylko PRZEJEZDZALI W POPRZEK przez czteropasmowa droge szybkiego ruchu. No to z iloma samochodami NAJWYZEJ mogli się zderzyc – dwoma?… Trzy to maks. No to o co chodzi w ogole.

No i jak ja mam spokojnie zjesc poranny rozek francuski z jablkiem ze swiadomoscia, ze wcale nie koniecznie dojade dzis do domu, bo może akurat będą jechali Pan Zenek ze śwagrem po czterech piweczkach i akuratnie trafią na mnie?

DOBRZE, ZE MAMY RURĘ. Chociaz tyle.

0 Replies to “NIECH NAM ZYJE I URASTA SPOLECZENSTWO”

  1. to sie nazywa rachunek prawdopodobienstwa…, na kogo wypadnie na tego bec..

    mnie pan z zawartoscia 2,05 zrzucil z drogi na pole uderzajac w prawy bok w trakcie wyprzedzania, przy takiej szybkosci nawet zelbetowa rura o przekroju/fi pol metra by nie pomogla..

    ale moze ladnie by wygladalo, czy nie..? 😉

  2. pamietam, jak jechalismy z moim chlopakiem na impreze. przywalil w nas pijany majster z uczniem, uczniowi juz zabbrali kiedy prawko za jazde po pijaku. oboje mieli prawie 3 promile we krwi. Makabreska.

  3. Ta rura w razie wypadku (czego nie życzę) spowoduje, że całą siłę uderzenia przejmą na siebie jadący pojazdem z rurą. W innych pojazdach są tzw. strefy kontrolowanego zgniotu i człowiek zamiast zatrzymać się po 2cm (rura) zatrzymuje się po 2m. Warto o tym pamiętać.

  4. Rurę z przodu. Solidna rure o przekroju mojego przedramienia. NIe tam zaden chromowany bulwarowiec – rura jak sie patrzy. Wzbudza respekt NAWET wsrod pojazdow z zoltym tuningiem, ktorzy zazwyczaj cudze zycie ważą sobie lekce, a zwlaszcza zycie kierowcy z przeciwnego pasa podczas wyprzedzania na czwartego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*