TULIPANY

Jest taka scena w “You’ve Got Mail” – na samym koncu, kiedy Meg czeka na Toma w parku, tylko jeszcze nie wie, ze to Tom, ten sam Tom, z którym się rozstala 20 minut temu. I najpierw wbiega Binky, znowu pokazana zdenerwowana Meg, a za chwile – widac faceta z psia smyczą w reku, który krzyczy “Binky!” – po tym Meg poznaje, ze czeka na niego, bo pisal jej, ze tak ma na imie jego pies. I wtedy Meg zaczyna plakac. Z ulgi. A Tom Hanks podchodzi do niej, obejmuje ja strasznie bezradnie i z odpowiednio glupia mina mowi “Don’t cry…”

Za to “Don’t cry…” wybaczylam mu WSZYSTKO. To, ze jest grubawy, to ze jest Forrestem Gumpem. To, ze polecial na ksiezyc, zostawiajac w domu zone i dzieci. Wszystko. To najpiekniejsze “Don’t cry…” jakie w zyciu slyszalam. Wcale się nie dziwie, ze po TAKIM “Don’t cry…” Meg zdecydowala się spedzic z nim reszte zycia… i z jego psem, naturalnie.

Oscara w kategorii “Don’t cry…” otrzymuje Tom Hanks.

Oscara w kategorii “najpiekniejsza scena rozplakania się wszechczasow” otrzymuje Emma Thompson.

Nikt nie placze tak pieknie, jak Emma Thompson w “Rozwaznej i romantycznej”.

Oscara w kategorii “najpiekniejszy żabi usmiech Hollywoodu” otrzymuje Gwyneth Paltrow. To chyba jedyna blondynka na swiecie, która wyglada rewelacyjnie w zielonym.

To te tulipany tak na mnie dzialaja. Jestem ZBYT podatna na tulipany.

0 Replies to “TULIPANY”

 1. tchnęłaś we mnie inwencję… Jutro nominacje do Oskara w kategorii: pożywienie dla smoka…. dziewice niepożądane 🙂

 2. Barbarello, Braunkównej faktycznie się należało, Scorupco starczy chyba coś o zapachu migdałów (gorzkich)?
  Strasznej babie damy – banana?

 3. A w sprawie oskarow. Oskara wszechczasow za pozegnianie otrzymuja Filmy:

  1. Casablanca, za: …bedziesz tego zalowac. Moze nie dzis i nie jutro, ale wkrotce i przez reszte zycia.

  2. Przeminelo z Wiatrem, za: nie cholery mnie to nie obchodzi

 4. a mi się podobało jak Danuta Stenka mówi do Chopina “Maleńki, oni wszyscy płakali. Mój mąż i …” i tu wymienia jeszcze kilku swych byłych kochanków, których zostawiła…

 5. wszyscy tak..ten teges…a ja usnęłam…ech…na filmie…”na wyskosci” otwarcia nowej księgarni w wersji megastore…znaczy sie nie powinnam sie wypowiadać..tak?

 6. Ja kocham Cameron Diaz – za jedną jedyną scene w Aniołkach Charliego. No za dwie – to dwie sceny w których Diaz TAŃCZY…

 7. Oskary za trzeci migdal WYSZŁY, prosze pani, ostatniego wziela panna Braunek za egzekwo Oleńke Potopową i Lalke Tytułową…

 8. poprosze o oskara dla Meg w Dowodzie Zycia za najpiekniejszy trzeci migdal.
  / polska trzcionka mi wysiadla bo sie nie zgadza/

 9. Ja też bym się zdecydowała, tak jak Meg. Problem w tym, że Tom Hanks raczej mi łez własną chusteczką nie otrze. Szkoda.

 10. no na mnie największy wpływ wywarł Brad Pitt w “Joe Black”u, w scenie łóżkowej… oddałabym mu się bez wahania, w każdym miejscu na świecie. chociaż już dobrze nie pamiętam, o czym był cały film.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*