O INWAZJI KRECIKÓW

 

Mamy krecika. Pracowita dziecina wywaliła sznur kopców centralnie przez środek najładniejszego trawnika wypieszczonego własnymi rączkami mojego męża. N. dostał żyły, rybiego oka i wieczorami snuje norweską sagę o tym, jak będzie łapał kreta, kiedy się ociepli. Oraz co mu powsadza do kopców.

Zebra też ma krecika. Urodzaj jakiś. Rysunkowego dla odmiany, za to podobno non-stop i mówi do mnie:

– Przysięgam, jak jeszcze raz będę zmuszona wysłuchać ścieżkę dźwiękową odcinka o tym, jak Krecik uczy się grać na flecie, to będziecie mój mózg zeskrobywać ze ściany.

Czyli chwilowo mecz ludzkość : krety prowadzą krety, 2:0. To może powstrzymam się z zakupem książeczki dla mojej siostrzenicy o kreciku, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę  – bo jeszcze obleją mnie pomyjami czy co.

Prognoza pogody złagodziła stanowisko z minus 25 do minus 18 w nocy ze środy na czwartek. Relanium kupię w każdej ilości.

11 Replies to “O INWAZJI KRECIKÓW”

 1. Książeczkę o kreciku wydali po polsku? Ja czytałam w wersji czeskiej (czeskiej!), co dało mi duuuużo radości, bo krtek sukal, kto se mu nakakal na hlavu. Czy jakoś tak. A zwierzątka odpowiadały “ne, ja kakam tahle:” – i tu następował szczegółowy opis. Bomba!

 2. No może i złagodziła, ale tak czy siak to jednak zimna wojna!
  Relanium zażyłam wczoraj (po raz pierwszy od ślubu), to był naprawdę najbardziej depresyjny dzień w roku. J. żeby mi dopomóc, opowiedział mi dłuuuugi skecz jaka to jestem beznadziejna i w ogóle. Na pocieszenie znalazłam sobie komedię /jak sądziłam/, Weronika postanawia umrzeć. Bardzo wesoła, no naprawdę k…wa!
  Na noc melisa, jeszcze jedno relanium i spałam wreszcie jak mój Wampirzak,
  beztrosko zupełnie (Wampirek zamiast Krecikiem dobija nas Einstainami).
  Szkoda, że miałam tylko dwa prochy, na dodatek przeterminowane chyba…

  PS. Może ocalisz krecika, uświadamiając N. jaki to on pracowity jest, prawie tak samo jak N. Wiesz, etos pracy na swoim stanowisku, tenteges 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*